REHABILITACJĄ DOMOWĄ OBEJMUJEMY NASTĘPUJĄCE MIASTA:

Katowice, Gliwice, Zabrze, Siemianowice Śl., Sosnowiec, Chorzów, Dąbrowę Górniczą, Będzin, Bytom, Piekary Śląskie, Mysłowice, Rudę Śląską, Tychy, Czeladź, Jaworzno, Jastrzębie-Zdrój i okolice.

 
OPINIE NASZYCH PACJENTÓW
Zobacz opinie
Dodaj opinię

 

REJESTRACJA TELEFONICZNA
tel.: 881-059-003
mgr Monika Żerdzińska
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK
10:00 - 18:00
SOBOTA
10:00 - 15:00
Terapia manualna w leczeniu bólów kręgosłupa PDF Drukuj Email

Najczęstsze przyczyny bólów kręgosłupa (97%) mają podłoże mechaniczne, a nie zapalne. Ból pochodzi z unerwionych struktur (m. in. trzony kręgów, opona twarda, pochewki korzeni nerwowych), a jego głównym źródłem jest krążek międzykręgowy. Większość sposobów leczenia bólów kręgosłupa opiera się na aplikowaniu środków przeciwbólowych i przeciwzapalnych w tabletkach lub zastrzykach, które niestety nie zwalczają jego przyczyny...

 


Biorąc pod uwagę mechaniczną przyczynę bólu, aby go wyeliminować pacjenci potrzebują specyficznych technik badania i leczenia, które przywrócą prawidłowość danej struktury (np. korygowanie ułożenia kręgów i stawów międzykręgowych, odbarczenie uciśniętego korzenia). Ortopedyczna terapia manualna ukierunkowana jest na precyzyjne rozpoznanie źródła bólu i dobranie technik, które będą działały na jego przyczynę, w efekcie przywracając prawidłowy zakres i jakość ruchu. Zmniejszenie bólu jedynie za pomocą leków nie wpłynie na korekcje zaburzonych struktur, co jest powodem małej skuteczności zastosowania tego typu leczenia i nawrotów choroby. "Zestawy ćwiczeń na kręgosłup" bez precyzyjnego wcześniejszego rozpoznania przyczyny mogą nasilić objawy ponieważ powodują wzrost ciśnienia i kompresje (ucisk) już uszkodzonych struktur.

Usługa dostępna w gabinecie oraz w domu pacjenta.

 

www.magvit.pl

 

Ze skierowaniem - taniej

Biorąc pod uwagę trudny dostęp do usług rehabilitacyjnych z NFZ, informujemy, że dla osób potrzebujących rehabilitacji, posiadających skierowanie na zabiegi z NFZ, obniżyliśmy ceny niektórych naszych usług w ośrodku.

 

Godziny otwarcia:

GABINET - W.JAGIEŁŁY 9

poniedziałek, środa i piątek

10:00 - 18:00

 

REHABILITACJA DOMOWA

poniedziałek - piątek

9:00 - 20:00

 

 

Prowadzimy rehabilitację w :


urazach sportowych, przewlekłych i ostrych bólach kręgosłupa, wadach postawy u dzieci (skoliozy, wady stóp, wady kolan), po udarze mózgu, w chorobie Parkinsona, stwardnieniu rozsianym, chorobach rdzenia kręgowego, uszkodzeniach i schorzeniach nerwów obwodowych, po urazach czaszkowo-mózgowych, w stanach po złamaniach kości, w stanach po skręceniach i zwichnięciach stawów, po rekonstrukcji więzadeł, po urazie ścięgna Achillesa, w stanach po endoprotezoplastyce stawów, po mastektomii, w reumatoidalnym zapaleniu stawów, w zmianach zwyrodnieniowych stawów, w nietrzymaniu moczu, w usprawnianiu i zwiększaniu samodzielności osób starszych.

Joomla Templates by Joomlashack